Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Персоналот на севернокорејската амбасада во Мадрид кусо бил држен во заложништво

Група неидентификувани мажи влегле во амбасадата на Северна Кореја во мадирд минатиот петок и ги заврзала вработените, за после четири часа да замине со компјутерите, објави денеска порталот „Конфиденшл“, повикувајќи се на извор во Министерството за надворешни работи.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close