0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Павлопулос: Потребно е целосно почитување на Договорот од Преспа

Договорот од Преспа треба да се толкува и применува согласно содржината и духот, а секоја тактика спротивна на тоа ќе ја блокира европската перспектива на ПЈРМ, порача претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, за време на средбата во Загреб со неговата хрватска колешка, претседателката Колинда Грабар-Китаровиќ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close