ЕвропаЕвропа.Портал

Папата Франциско повика на искоренување на трговијата со луѓе

Папата Франциско денеска  ги повика сите земји во светот да ги искоренат причините за трговија со луѓе и да ги заштитат жртвите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close