СветСвет.Портал

Пакистан бара поголема улога на САД во судирот со Индија

Амбасадорот на Пакистан во Вашингтон, Асад Кан, побара поголема улога на САД во намалување на тензиите меѓу Индија и Пакистан.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close