0_Магазин.ПорталСцена

Пад на продажбата на албуми и синглови во САД

Продажбата на албуми во САД лани опаднала за 18,2 отсто во однос на претходната 2017 година, а продажбата на синглови - за 28,8 отсто, покажуваат податоците на Баз-Енгл.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close