Дописници МКДОпштински вести

Отворена народна кујна во Општина Зрновци

Социјално загрозените лица во Зрновци од почетокот на наредната недела ќе добиваат по еден оброк дневно, за што логистичката поддршка ќе ја обезбеди општината, а храната ќе се приготвува во кујната на градинката „Бисерчиња“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close