СветСвет.Портал

Отворена меѓународна конференција за безбедност на храната

Неопходна е поширока меѓународна соработка за да се спречи небезбедната храна, која го загрозува човековото здравје, да го попречува напредокот кон одржлив развој, порачаа светските лидери на воведната седница на Првата меѓународна конференција за безбедност на храната.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close