0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Османи во Финска ќе се запознае со приоритетите на финското претседавање со ЕУ

Приоритетите на финското претседателство, предизвиците и перспективите за проширувањето на Унијата со земјите од Западен Балкан, како и билатералната поддршката на Република Македонија од страна на Финска, особено за процесот на евроатланско интегрирање на земјава ќе бидат темите на кои ќе се осврне вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи на средбите со високи претставиници на власта во Финска.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close