0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштество

Општините за новогодишното украсување потрошиле за 30 проценти повеќе пари од лани

Локалните власти за новогодишното украсување за дочекот на 2019 година потрошиле околу 615 илјади евра што е за 30 проценти повеќе од претходната година, покажува анализата направена од Центарот за граѓански комуникации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close