0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталОпштество

Општините за новогодишното украсување потрошиле за 30 проценти повеќе пари од лани

Локалните власти за новогодишното украсување за дочекот на 2019 година потрошиле околу 615 илјади евра што е за 30 проценти повеќе од претходната година, покажува анализата направена од Центарот за граѓански комуникации.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close