Дописници МКДОпштински вести

Општина Струмица поднесе барање за намалување на стапката на ДДВ за гасот

Меѓу активностите кои се преземаат на овој план, Јаневски го истакнува и доставеното барање до Владата за намалување на стапката на ДДВ за гасот од 18 на пет проценти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close