Дописници МКДОпштински вести

Општина Струмица поднесе барање за намалување на стапката на ДДВ за гасот

Меѓу активностите кои се преземаат на овој план, Јаневски го истакнува и доставеното барање до Владата за намалување на стапката на ДДВ за гасот од 18 на пет проценти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close