0_Македонија.ПорталПолитика

Одбележанa 25-годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Македонија и Швајцарија

По повод 25-годишнината од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Македонија и Швајцарија, синоќа швајцарската амбасадорка Сибил Зутер организираше свеченост, каде присуствуваше заменик-министерот за надворешни работи Андреј Жерновски.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close