БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Од црква на Халкидики украдена камбана тешка 150 килограми

Грчката полиција разбила група од пет лица кои извршиле низа кражби во регионот на Халкидики, а меѓу „пленот“ била и камбана тешка 150 килограми.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close