0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Обуки за инженери за користење на БИМ-технологијата за енергетска ефикасност на градбите

Педесетина инженери од сите области во наредниот период ќе се обучат за користење на БИМ (Building Information Modeling) методологијата за дигитално водење проекти од фаза на идеја, проектирање, градба, управување и одржување преку која се подобрува енергетската ефикасност на зградите и се намалуваат трошоците за проектирање и градба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close