0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Новите министри во грчката Влада положија свечена заклетва

По мини реконструкцијата во грчката Влада, соопштена во петокот, новите министри, вкупно шест, положија свечена заклетва пред претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос и во присуство на премиерот Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close