БалканБалкан.Портал

Новинари на ХРТ отстранети од прес-конференција

Претседателот на загрепскиот огранок на опозициската Социјалдемократска  партија (СДП), Горан Мараш нареди отстранување на новинари на ХРТ од неговата прес-конференција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close