Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку седуммина загинати при експлозија на автомобил-бомба во Могадишу

Најмалку седум лица загинаа во силна експлозија на автомобил -бомба во главниот град на Сомалија, Могадишу, соопшти полицијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close