ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку еден загинат во верижен судир во Италија

Повеќе од 80 возила учествуваа во верижен судир во северниот дел на Италија, при што едно лице загина, а 37 се повредени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close