Дописници МКДОпштински вести

На Голак се одржа првиот кампинг на олдтајмери

Дваесетина љубители на постарата генерација возила од марката фолксваген, денес на Голак го реализираа првиот олдтајмер кампинг. Иницијативата е на делчевецот Лоренцо Трајановски, кој заедно со останатите сопственици на олдтајмери ги започнаа активностите за формирање олдтајмер кампинг клуб што ќе биде прв од ваков вид во Делчево.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close