0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

МИОА, МП и Академија на судии и јавни обвинители потпишаа Меморандум за соработка

Со цел унапредување на имплементацијата на Законот за  општа и управна постапка и Законот за управните спорови денеска беше потпишан Меморандум за соработка помеѓу Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА), Министерството за правда и Академија на судии и јавни обвинители „Павел Шатев“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close