МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10:00/18 февруари 2019

10:00/18 февруари 2019

Завршни зборови на обвинетите на судењето за „27 април“
Рот: Никој нема да има корист, ако одново се отвори прашањето за името
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Дескоска: Грчкото министерство за права сѐ уште без одговор на барањата за екстрадиција на Грујевски и Бошковски
Новиот американски амбасадор во БиХ допатува во Сараево
Почина грчкиот пекар кој бесплатно им делеше леб на мигрантите
Солсбери: Една година по труењето, руско знаме на катедрала
Американски сенатор вети истрага за обидот за административен удар врз Трамп
Премиер на Австралија: Странска влада стои зад кибер нападот

 

 

Back to top button
Close