МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13:00/14 февруари 2019

13:00/14 февруари 2019

Гутереш го поздрави стапувањето во сила на Договорот од Преспа
Баздникин: Потенцијалот на руско-македонската соработка е огромен
Заев, Османи и Филипче ги посетија повредените во ГОБ „8 Септември“
Одоложен „Топлик“ на СЈО
Фајон: Визна либерализација за Косово во овој мандат на ЕП
Четворица уапсени по уривањето на зградата во Истанбул
Британски амбасадори ја повикаа Меј да го одложи Брегзит
„Локид Мартин“ подготвен за производство на авионите Ф-16
Трамп решава дали ќе има нова блокада на владата во САД

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close