Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Се уште има време за изнаоѓање решение за Брегзитот

Се уште има време за изнаоѓање решение за начинот на кој Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија, изјави денеска во Токио германската канцеларка Ангела Меркел.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close