Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меркел: Можно е решение за Брегзит и без нови преговори

Германскта канцеларка Ангела Меркел денеска изјави оти верува дека е можно изнаоѓање решение околку спорната одредба за „ирската граница“ во Договорот за Брегзит и без одржување нови преговори за веќе договорениот текст.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close