Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меј: Се уште е можен Брегзит со договор на 29 март

Лондон и Брисел постигнаа „начелен напредок“ во преговорите за Брегзит и се уште е можно Велика Британија да ја напушти ЕУ на 29 март со постигнат договор, како и што беше планирано, изјави денеска британската премиерка Тереза Меј.  

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close