Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меј: Ако Парламентот го одбие договорот, за Брегзит ќе одлучат пратениците

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека пратениците, доколку британскиот Парламент го одбие нејзиниот договор за Брегзит, ќе одлучат дали да ја напуштат ЕУ без договор или да се обидат да го одложат излегувањето на земјата од Европската унија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close