Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Мажуби потврди дека е извршен редок хакерски напад

Хакери го нападнаа централниот интернет именик Икан, со кој обезбедија потенцијален пристап до сите видови на податоци, изјави денеска францускиот државен секретар задолжен за дигитална технологија Мунир Мажуби, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close