Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Матоши за МИА: Косово од Србија очекува единствено признавање во постоечките граници

Советникот на косовскиот премиер Рамуш Харадинај, Халил Матоши во изјава за МИА истакна дека за косовската Влада е целосно неприфатлива идејата на шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ за „разграничување меѓу двете земји“, како „решение за косовското прашање“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close