0_Спорт.ПорталФудбал

Марадона: ФИФА не е променета по заминувањето на Блатер

Еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот Диего Армандо Марадона го критикуваше претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфантино, и посочи дека организацијата не е променета од заминувањето на Сеп Блатер поради корупциски скандал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close