Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Макрон и Меркел ќе разговараат за Брегзит и иднината на ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон в среда во Париз ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, со која ќе се разговара за трансатлантските односи, Бргзитот, француско-германските одбранбени проекти и за други прашања поврзани со иднината на ЕУ, јави дописникот на МИА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close