0_Македонија.ПорталОпштествоТема

Македонскиот пожарникар професионално не се разликува од германскиот, му недостига опрема

Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје се подмлади со 19 нови пожарникари, но се уште е далеку од европските стандарди во однос на кадровската екипираност ако се има предвид дека на 1.500 жители треба да има еден пожарникар, а кај нас соодносот е скоро 1:4.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close