0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Македонија и Косово ќе потпишат меморандум за соработка во енергетиката

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе прими делегација од Република Косово предводена од министерот за економски развој Валдрин Лука.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close