0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МАЈЕ со осуда на повикот за линч на неделникот „Заман“ од Македонија

Медиумската асоцијација на Југоисточна Европа (MAJE) се приклучи кон реакциите на Здружението за заштита на националните печатени медиуми на Македонија и Здружението на новинарите на Македонија, со која се бара заштита на македонскиот весник "Заман", што своите содржини ги објавува на турски јазик. Заман објавува две изданија - неделен и месечен весник.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close