Фудбал

Куртоа: Ајакс игра добар фудбал, ќе видиме два убави натпревара

Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа, говореше со респект за Ајакс кој е следен ривал во Лигата на шампионите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close