0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Кумуцакос: Денеска се затвора историски циклус што почна со гордост, а завршува со капитулација

Денеска за Грција се затвора еден историски циклус од 11 години, што почна со гордост, а завршува со капитулација, рече надлежниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија и известувач за нацрт законот за ратификација на Протоколот за членство во НАТО, Јоргос Кумуцакос на почетокот на неговиот говор во грчкиот Парламент

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close