0_Македонија.ПорталДописници МКДТема

Кучињата скитници, горлив проблем за стружани

Проблемот со кучињата скитници во Струга останува. Граѓаните загрижени за нивната безбедност од глутниците, кои ги демнат секојдневно. Јавното претпријатие „Комунално“ излезе со обвинување дека кучиња скитници се носат и од други градови. Изминатата година во струшката болница биле евидентирани 10-тина лица искасани или повредени од куче.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close