0_Македонија.ПорталДописници МКДТема

Кучињата скитници, горлив проблем за стружани

Проблемот со кучињата скитници во Струга останува. Граѓаните загрижени за нивната безбедност од глутниците, кои ги демнат секојдневно. Јавното претпријатие „Комунално“ излезе со обвинување дека кучиња скитници се носат и од други градови. Изминатата година во струшката болница биле евидентирани 10-тина лица искасани или повредени од куче.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close