ЕвропаЕвропа.Портал

Крамп-Каренбауер: Германската мигрантска политика не смее да му наштети на единството на ЕУ

Наследничката на германската канцеларка Ангела Меркел на местото лидер на владејачката Христијанско демократска унија (ЦДУ), Анегрет Крамп-Каренбауер повика на изготвување на мигрантска политика на Германија, која не би му наштетила на единството на ЕУ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close