БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Косовско МНР: Дачиќ е страшливец и лажго кој се плаши од вистината

Косовското Министерство за надворешни работи ги отфрли како чиста лажна пропаганда тврдењата на шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ дека неговиот косовски колега Беџет Пацоли, на неформалната средба на европските министри за надворешни работи во Букурешт, му се заканил со атентат, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close