0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Кошаркарите на Њујорк поставија негативен клупски рекорд

Кошаркарите на Њујорк ноќеска загубија на гостувањето кај Кливленд со 107:104 и поставија клупски „антирекорд“. За Никси ова беше 17. Пораз во низа што е најдолга серија во нивната НБА историја.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close