0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Комисијата за заразни болести со нови дополнителни мерки за заштита од морбили

Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство по денешниот состанок донесе нови дополнителни мерки за заштита на населението од епидемијата на морбили.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close