ЕвропаЕвропа.Портал

Комичарот Зеленски најпопуларен кандидат на претседателските избори во Украина

Актерот Владимир Зеленски според анкетите е најпопуларен кандидат за претседател на Украина, а забележан е и раст на рејтингот на актуелниот претседател Петро Порошенко.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close