Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ким Џонг-ун од хотелот во Ханој ги избрка американските новинари

„Храбра и промислена стратегија“, напишаа јужнокорејските медиуми кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го резервираше истиот хотел, во кој за време на средбата во Ханој со американскиот претседател Доналд Трамп, претстојуваат и новинарите кои ја следат Белата куќа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close