СветСвет.Портал

Камиони со цивили ја напуштија последната енклава на ИД во Сирија

Конвој од камиони кои превезувале евакуирани цивили ја напушти последната енклава под контрола на Исламска држава во Багхоуз во источниот дел на Сирија, изјави денска портпарол на Сириските демократски сили.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close