Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Извештај: Слободата на печатот во Европа е кревка како никогаш досега по крајот на Втората светска војна

Слободата на печатот во Европа е кревка како никогаш досега по крајот на Втората светска војна, се наведува во заклучокот на извештајот што денеска го објавија 12 партнерски организации на Платформата на Советот на Европа за промоција на заштитата на новинарството и за безбедност на новинарите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close