Дописници МКДОпштински вести

Избрани најдобрите производители на вино и ракија во Виница

Над сто мостри од домашни вина и ракија беа дегустирани во Виница, во пресрет на лозаро-овоштарска манифестација што ќе се одржи викендов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close