Дописници МКДОпштински вести

Избрани најдобрите производители на вино и ракија во Виница

Над сто мостри од домашни вина и ракија беа дегустирани во Виница, во пресрет на лозаро-овоштарска манифестација што ќе се одржи викендов.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close