Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ишингер: Србија и Косово треба да слават успех како Република Северна Македонија и Грција

Што ги спречува Србија и Косово да постигнат договор како што тоа го направија Грција и Република Северна Македонија, праша денеска претседавачот со Минхенската конференција за безбедност, Волфганг Ишингер, кој повеќе пати бил посредник во решавање на косовското прашање, додавајќи дека е тажно бидејќи се уште не се решени клучни прашања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close