Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Исчезна 63-годишна кумановка

Шеесет и тригодишна жителка на Куманово исчезнала, а кумановската полиција  презема мерки за нејзино пронаоѓање

Куманово, 18 февруари 2019 (МИА) – Шеесет и тригодишна жителка на Куманово исчезнала, а кумановската полиција презема мерки за нејзино пронаоѓање.
Случајот во полиција вчера го пријавил нејзиниот 61-годишен сопруг Р.М, кој изјавил дека неговата сопруга се одалечила од дома во непознат правец. ам/бак/

Back to top button
Close