ЕвропаЕвропа.Портал

Илјадници тинејџери на климатски протест во Белгија

Илјадници белгиски тинејџери денеска протестираа поради недоволна крижа за климата, на шестиот по ред неделен марш со намера да извршат притисок врз власта да направи нешто повеќе по тоа прашање.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close