СветСвет.Портал

„Хуавеј“ ја зголеми продажбата на телефони во Европа за 55 отсто

Кинеските паметни телефони минатата година ја преплавија Европа, пишува во новиот извештај на компанијата за анализа на пазарот Каналис.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close