БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Хоти до Тачи: Ругова беше против поделба на Косово

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти ги отфрли како невистинити наводите на косовскиот претседател Хашим Тачи дека идејата за корекција на границата со Србија прв ја изнел основачот на ЛДК и прв претседател на Косово Ибрахим Ругова, јави дописникот на МИА од Приштина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close