0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Хиршер по шести пат го освои малиот кристален глобус во велеслалом

Австриецот Марсел Хиршер е победник во дисциплината велеслалом од Светскиот куп во алпско скијање за сезоната 2018/19. Во денешната трка во Банско (Бугарија), Хиршер беше втор, натпреварувањето го заврши веднаш зад победникот Хенрик од Норвешка Кристоферсен, доволно за вкупен триумф.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close